• Alevi Bektaşi Derneği
  • Alevi Bektaşi Derneği
Print

HÜHAM'a Ziyaretimiz

1aDerneğimiz tarafından 15-16 Mart 2014 tarihleri arasında Çorum Hitit Üniversitesi Hacı Bektaşi Veli Arastırma ve Uygulama Merkezi Müdürlüğü(HÜHAM)'a ziyaret gezisi düzenlendi. Geziye derneğimiz üyeleri katıldı. Gezi HÜHAM müdürü ve aynı zamanda Hitit Üniversitesi Rektör YardımcısıProf.Dr.Osman Eğri'yi ziyaret ile başladı.Ziyarette

Print

Muharrem Ayı, Matemi ve Orucu

muhHicri takvimin birinci ayıdır. Onuncu günün de ismi, Aşure’dir. Tarihi kaynaklara göre milattan çok önce Arap, İsrail ve Fars milletleri tarafından, Muharrem ayının Aşure günü, kutsal kabul edilen ortak bir değerdir. Bugünün değerini ve kutsallığını, tarihler şöyle anlatıyor:

Print

Anadolu'nun Mayası:Ehl-i Beyt Sevgisi konferansımıza yogun İlgi

 

oegrikDerneğimiz tarafından düzenlenen “Anadolu’nun Mayası:Ehlibeyt Sevgisi” konulu konferans büyük ilgi gördü. Derneğimiz Fatımatü’z Zehra Alevi Bektaşi Derneği tarafından düzenlenen “Anadolu’nun Mayası: Ehl-i Beyt Sevgisi” konulu konferans Fatsa Belediyesi kültür sarayı konferans salonunda

Print

Sabah Kahvaltısında konuğumuz:Prof.Dr.Osman Eğri idi

kahkDerneğimizin düzenlemiş olduğu sabah kahvaltısında konuğumuzu Hitit Üniversitesi Rektör Yardımcısı Hitit Hacı Bektaşi Veli Araştırma ve Ugulama Merkezi Müdürü Sn.Prof.Dr.Osman Eğri idi. Karşılıklı sohbet havasında geçen kahvaltıda "Ehlibeyt Sevgisi" hakkında sohbet edildi.

Print

Sn.Mesdi Ergün Dedemiz Derneğimizde İdi

CIMG2300Derneğimizde her Çarşamba akşamı düzenlenen Al-i Aba Sohbetlerinin bu haftaki konuğu Güvenç Abdal Ocağı Dedelerinden Mesdi Ergün dede idi. Dernek merkezinde gerçekleşen Al-i Aba sohbetinde Mesdi Dede; Aleviliğin tarihçesinden, Yol ve Erkan hakkında sohbet yaptı. Sohbet soru ve cevap şeklinde devam etti.